Vroegpensioengesprekken | Gezamelijk persbericht VNO-NCW, MKB-Nederland EN LTO

Vroegpensioengesprekken | Gezamelijk persbericht VNO-NCW, MKB-Nederland EN LTO

Bericht aan leden over de vroegpensioengesprekken  

‘Voorbarig en de oplossingen hadden er al kunnen liggen.’ Met die woorden reageren VNO-NCW, MKB-Nederland en LTO Nederland richting hun leden op het ‘ultimatum’ dat FNV deze week heeft gesteld rondom de verlenging en verruiming van de Regeling Vervroegd Uittreden (RVU). Voor 15 mei zou de overheid hier duidelijkheid over moeten geven, omdat anders acties volgen aldus de bond.

‘Niet in het belang van werknemers en werkgevers’

In de brief lichten de ondernemersorganisaties de laatste stand van zaken aan hun leden toe. Ze noemen het ultimatum daarbij ‘zeer voorbarig en ook niet in het belang van de werknemers om wie het gaat en hun werkgevers.’ Ze wijzen er daarbij op dat juist afgelopen maand Minister Schouten met de voorzitters van de vakorganisaties en van werkgeversorganisaties heeft afgesproken om na 1 mei formeel overleg te hebben over het vroegpensioen voor zware beroepen.

Technische en informele gesprekken zijn al bezig

In de afgelopen weken vonden hiervoor al technische en informele gesprekken plaats tussen het Ministerie, vakorganisaties en werkgeversorganisaties. Deze gesprekken lopen de komende tijd door. ‘De FNV heeft ervoor gekozen niet bij deze informele gesprekken te zijn, ondanks de gemaakte afspraken. Wij vinden het dan ook onbegrijpelijk dat er nu opeens een ultimatum wordt gesteld aan het (demissionair) kabinet met dreiging van acties nog voordat de afgesproken gesprekken tussen Minister en voorzitters zijn gestart,’ aldus de brief.

Inzet werkgevers

In de brief maken de ondernemersorganisaties duidelijk dat ze zich zullen blijven inzetten de komende tijd om te komen tot een goed pakket aan maatregelen. ‘De inzet is daarbij glashelder, namelijk dat we goede oplossingen willen voor diegene die niet gezond werkend de pensioenleeftijd haalt en dat we een nieuwe cultuur van vroegpensioen voorkomen,’ aldus de brief.

Meer weten?

Hier vind je de brief aan onze leden.

Lees de andere nieuwsberichten

20/10/2025

Voorstellen nieuwe leden | Mark & Daniel | Nexum Accountants

Vandaag stellen we graag Mark & Daniel van Nexum Accountants aan je voor. In 2025 zijn ze Nexum Accountants gestart

14/04/2025

Voorstellen nieuw lid | Léon Geraedts & Noortje Heijnen | Koala Bandits

Vandaag stellen we graag Léon en Noortje van Koala Bandits aan je voor. Bij Koala Bandits combineren ze branding, marketing

22/04/2024

Stille armoede in horeca en detailhandel

Een op drie ondernemers in de horeca en detailhandel leeft van een inkomen dat onder bijstandsniveau ligt. Een meerderheid slaagt

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

En blijf op de hoogte van het laatste nieuws

Onze business partners