Campagne GijzelGeld

Campagne GijzelGeld

Wat als een financiële redder in nood later een dwingende schuldeiser blijkt? GijzelGeld is geen term uit een thriller, maar een realiteit voor ondernemers in kwetsbare situaties. Ontdek hoe ‘vriendelijke’ investeerders uitgroeien tot allesbepalende bazen in jouw bedrijf en hoe dat jou onverwacht de criminaliteit in kan trekken.

Ondernemers kunnen in situaties terechtkomen waarin direct geld nodig is. Door schade, door vertraagde betalingen, door nieuwe regelgeving of simpelweg door tegenvallers. Banken en instanties bieden dan lang niet altijd uitkomst. En precies daar ligt het gevaar.

‘GijzelGeld’ is geld dat zonder veel vragen komt, maar met stille voorwaarden. Een informele lening, een snelle investering, een aanbod ‘om je uit de brand te helpen’. Geen contract, geen rente: op het eerste gezicht alleen maar voordeel.

Tot je merkt dat er iets terugverwacht wordt. Niet in euro’s, maar in gedrag. Je wordt gevraagd je pand beschikbaar te stellen, iets contant te regelen of je mond te houden over wat er gebeurt. De spelregels veranderen en jij hebt niets in te brengen. Je zit vast, zonder boeien, maar met dreiging. En vaak niet alleen jij, maar ook je personeel of familie komt in beeld.

De gevolgen? Je verliest controle over jouw zaak. Jouw reputatie staat op het spel. De drempel om hulp te vragen wordt steeds hoger. Misschien word jij wel opgepakt! Wie eenmaal afhankelijk is van GijzelGeld, stapt niet zomaar uit.

Platform Veilig Ondernemen (PVO) Limburg ziet dat steeds meer ondernemers benaderd worden met GijzelGeld. Je hebt maar één kans om nee te zeggen.

Lees de andere nieuwsberichten

06/11/2025

MKB Energiebrigade Gulpen-Wittem

Van onze partner Woonwijzerwinkel: Heeft u een MKB-bedrijf? En wilt u graag ‘iets’ doen met verduurzaming? Dan helpt de MKB

01/05/2024

Voorstellen nieuw lid | Martijn Leenders | WerktuiG

Vandaag stellen we graag Martijn Leenders aan je voor. Martijn is oprichter en mede-eigenaar van WerktuiG. WerktuiG is méér dan

14/10/2025

Voorstellen nieuw lid | Simon Bozon | InkoopGrip

Vandaag stellen we graag Simon Bozon van InkoopGrip aan je voor. InkoopGrip helpt ondernemers direct grip te krijgen op inkoop.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

En blijf op de hoogte van het laatste nieuws

Onze business partners